Хочемо повідомити, що вже стартував прийом заявок на конкурс Google Science Fair - 2016. Разом з LEGO Education, National Geographic, Scientific American і Virgin Galactic ми запрошуємо юних дослідників і винахідників зробити світ кращим за допомогою науки. Хочете дізнатися більше про конкурс, подачу заявок, призи та багато іншого? Відвідайте наш
сайт і підпишіться на нас в
Google+ і
Twitter. Офіційний хештег проекту: #howcanwe.
Пам'ятаю день, коли вперше почула про Google Science Fair. Це було минулого року, я тоді вчилася в 10-му класі. Вчитель запропонував нам взяти участь в цьому конкурсі. Я була в захваті і від ідеї Google Science Fair, і від завдання, що стояло переді мною. У мене з'явився шанс змінити життя людей на краще, використавши свої знання.
Я завжди цікавилася наукою, і мені не терпілося приступити до дослідження. Але я зовсім не знала, з чого почати. Тоді вчитель дав мені пораду: «Озирнись навколо і вибери те, що надихає тебе, викликає радісні емоції або, можливо, обурення». Так я і зробила. Тоді у всіх новинах говорили про епідемію Ебола. Ситуація була катастрофічною, і мені хотілося допомогти. Це і стало моїм проектом.
Захворювання поширювалося дуже швидко. Тому я вирішила знайти спосіб діагностувати його якомога раніше, щоб люди відразу отримували необхідне лікування. Прочитавши в Інтернеті про незвичайні властивості шовку - накопичення і стабілізацію - я спробувала використовувати цей матеріал для транспортування антитіл, які виявлятимуть вірус. Після безлічі невдалих спроб мені вдалося створити простий і недорогий тест. Його можна було перевозити навіть в спеку, а головне - він дозволяв розпізнавати вірус Ебола менше ніж за півгодини. Моє дослідження могло врятувати людські життя, і це робило мене щасливою. Коли через кілька місяців я перемогла у конкурсі Google Science Fair, то по-справжньому пишалася собою.
Стартував конкурс Google Science Fair - 2016, і я хочу дати кілька порад зі свого особистого досвіду. По-перше, повторю підказку мого вчителя: шукайте ідеї в навколишньому світі. Не виходить нічого придумати?
Цей інструмент може підказати блискучу ідею. По-друге, знайдіть наставника, якому цікаво те ж саме, що і вам. І не забудьте прочитати
корисну інформацію на сайті конкурсу. І врешті-решт, не турбуйтеся, якщо щось не виходить: цінний досвід можна отримати навіть з невдач!
Я звертаюся до всіх підлітків: не пропустіть нагоду змінити світ. Це може кожен з нас, і неважливо, скільки вам років і звідки ви родом. Саме підлітки не бояться перевіряти ідеї, від яких відмовляються дорослі. Шлях до вирішення проблеми світового масштабу непростий, але він завжди починається з питання. Просто озирніться навколо і наважтеся зробити світ трохи краще.
Займатися наукою зовсім не нудно, адже вона дає можливість зробити наше життя кращим і щасливішим. Підпишіться на наш
Twitter і візьміть участь в
Google Science Fair – 2016. Світу не вистачає ваших ідей!
Автор: Олівія Халласі, переможець Google Science Fair – 2015
Немає коментарів :
Дописати коментар