Сьогодні Google Україна і GfK Україна представляють результати дослідження “Вплив Інтернету на економіку України”. У цьому дослідженні ми вперше проаналізували вплив використання Інтернету на економіку нашої країни; прагнули з'ясувати, як і наскільки інтенсивно українські підприємства різного розміру й різних галузей використовують Інтернет; а також встановити зв'язок між інтенсивністю використання Інтернету й результатами діяльності підприємств та, в кінцевому підсумку, вплив на ВВП країни.
У результатах дослідження ми побачили, що багато підприємств країни вже включені в Інтернет-економіку і використовують Інтернет для вирішення широкого спектру завдань, проте в Україні існує значний потенціал для подальшого зростання. Якщо узагальнити всі отримані дані, то поточне значення розрахованого спеціально для нашого дослідження індексу інтенсивності використання Інтернету складе для українських підприємств 25 пунктів (за шкалою від 0 до 100). При цьому є певне відставання у використанні Інтернету підприємствами в регіонах - для підприємств Києва індекс становить 32 пункти, що на 7 пунктів вище середнього рівня.
Дослідження показало, що підприємства, які активніше використовують Інтернет, у 2012 році більш успішно розвивали свій бізнес, досягли вищого рівня рентабельності і забезпечили більші темпи зростання заробітної плати своїх працівників порівняно з підприємствами, що використовують Інтернет менш інтенсивно.
Таким чином, створення в країні сприятливих умов для розвитку Інтернету дозволить повніше використовувати потенціал Інтернет-економіки. Так, зростання інтенсивності використання Інтернету серед українських підприємств на 10 пунктів за індексом інтенсивності використання Інтернету додасть 1 процентний пункт до темпів зростання ВВП. Наприклад, в 2012 році темп зростання ВВП України склав 0,2%; якби індекс інтенсивності використання Інтернету в 2012 році був більшим на 10 пунктів (тобто 35 пунктів), то темп зростання ВВП склав би 1,2%, що в грошовому вимірі становить додаткові 14 мільярдів гривень для економіки України.
Дослідження показало, що сьогодні в Україні створена достатня інфраструктура для доступу бізнесу до Інтернету, і українські компанії мають достатні технічні можливості для його використання. Так, у 76% підприємств доступ до Інтернету мають всі комп'ютери, а 79% опитаних підприємств використовують широкосмугове дротове підключення.
Проте способи використання Інтернету українськими підприємствами сьогодні обмежуються лише кількома популярними рішеннями. У першу чергу, українські підприємства використовують Інтернет для того, щоб заявити про своє існування і поінформувати про свою діяльність. Власний веб-сайт мають 62% опитаних респондентів. Онлайн-рекламу розміщує близько третини (34%) українських компаній, при цьому 25% з них мали одноразовий досвід розміщення реклами (менш ніж раз на рік). Просуванням компанії через соціальні мережі займається 22% опитаних підприємств. Близько третини підприємств здійснюють закупівлю продукції для своїх потреб в Інтернет-магазинах; в той же час, продажем своєї продукції через Інтернет займається тільки 12% компаній.
Українські підприємства ще недостатньо активно використовують Інтернет-можливості і для організації ефективної спільної роботи. Наприклад, рівень використання таких сервісів, як передача даних з мобільних пристроїв на сервер, веб-конференції, використання хмарних сервісів для спільної роботи над документами і планування - складає серед опитаних менше 20%.
Дослідження показало, що підприємства, які активніше використовують Інтернет, мають кращі можливості для зростання доходів порівняно з підприємствами, які використовують Інтернет менш активно.
В цілому, результати дослідження показують, що створення сприятливих умов для розвитку Інтернету та популяризація його використання серед підприємств України дозволять ефективніше використовувати його потенціал. У свою чергу, вища інтенсивність використання Інтернету дозволить прискорити зростання економіки України.
Дослідження проводилося компанією GfK Україна на замовлення Google Україна в червні- липні 2013 року. Респондентами стали керівники та заступники керівників 1017 українських підприємств, які мають не менш ніж 4 комп'ютери. Вибірка є репрезентативною для українських підприємств за кількістю працівників, регіоном і галузями.
Автор: Олег Якимчук, директор з взаємодії з органами державної влади Google в Україні
Немає коментарів :
Дописати коментар