Ми раді оголосити, що серед 20 переможців конкурсу
Google Code-in 2012 є український школяр -
Ілля Ковалевський, 13-річний учень з Києва. Google Code-in - це змагання з розробки програмного забезпечення з відкритим кодом для школярів з усього світу. Конкурс тривав з 26 листопада 2012 року до 14 січня 2013, за цей час у змаганні взяли участь 334 школяра із 36 країн, які загалом виконали 1925 завдань.
Для більшості учнів це було перше знайомство з розробкою програмного забезпечення з відкритим кодом. В рамках Google Code-in вони отримали нагоду попрацювати з провідними спеціалістами Open Source організацій, які давали їм найрізноманітніші завдання для виконання.
В результаті, кожна з
10 організацій-наставників, що займаються розробкою ПЗ з відкритим кодом, обрала двох учасників, які стали переможцями від цих організацій на основі вичерпної роботи, яку вони виконували протягом семи тижнів конкурсу.
У кінці квітня переможці головного призу вирушать на чотири дні в головну штаб-квартиру Google у Маунтін-В’ю, штат Каліфорнія, США, разом зі своїми батьками чи опікунами. Протягом цієї подорожі школярі відвідають церемонію нагородження, зустрінуться з інженерами Google, проведуть цілий день у Сан-Франциско та зможуть знайти нових друзів зі схожими інтересами.
Нижче наведено імена переможців в алфавітному порядку, а також назви організацій, з якими вони працювали на конкурсі Google Code-in 2012.
- Авірал Дасгупта (Aviral Dasgupta), Індія – Sahana Software Foundation
- Агустін Зубіага (Agustín Zubiaga), Уругвай – Sugar Labs
- Акшай С Каш’яп (Akshay S Kashyap), Індія – BRL-CAD
- Александар Іванов (Aleksandar Ivanov), Болгарія – RTEMS
- Аніш Догра (Aneesh Dogra), Індія – Sugar Labs
- Владімір Ангелов (Vladimir Angelov), Болгарія – Haiku
- Дрю Готтліб (Drew Gottlieb), Сполучені Штати – Copyleft Games Group
- Ілля Ковалевський (Illya Kovalevskyy), Україна – KDE
- Касім Ікбал (Qasim Iqbal), Канада – Apertium
- Конор Флінн (Conor Flynn), Ірландія – Apertium
- Льєль Пузон (Liezl Puzon), Сполучені Штати – Sahana Software Foundation
- Метью Бауер (Matthew Bauer), Сполучені Штати – The NetBSD Project
- Метью Каллада (Mathew Kallada), Канада – RTEMS
- Мінчже Ван (Mingzhe Wang), Китайська Народна Республіка – The NetBSD Project
- Мохаммед Нафес (Mohammed Nafees), Індія – KDE
- Ніколас Сатраньо (Nicolás Satragno), Аргентина – The Fedora Project
- Пшемислав Бучковскі (Przemysław Buczkowski), Польща – Haiku
- Самюел Кім (Samuel Kim), Сполучені Штати – Copyleft Games Group
- Сезар Ель-Назлі (Cezar El-Nazli), Румунія – BRL-CAD
- Цзе Юе Ву (Ze Yue Wu), Австралія – The Fedora Project
Ці 20 підлітків, які ще не є студентами вищих навчальних закладів, загалом виконали 576 переконливих завдань – від оцінювання функції розпізнавання обличчя в програмі ліквідації наслідків стихійних лих до створення відеороликів і скрінкастів, які навчають інших принципам роботи програмного забезпечення організації та пояснюють, як писати сценарії для розробки таблиць MySQL.
Наставники, які працювали зі школярами на конкурсі Google Code-in у цьому році, говорили про них багато приємного: «Вони напрочуд мотивовані, щиро зацікавлені, дуже хочуть допомогти та зробити свій внесок. Роки старанної роботи варті цього, бо врешті-решт ми знаходимо талановитих дітей і допомагаємо їм розвиватися», – каже Шон Моррісон, адміністратор і наставник з організації BRL-CAD, через два тижні після початку конкурсу. «Один із моїх улюблених дитячих висловів – «…це моя перша латка до проекту з відкритим кодом»», – поділився Вальтер Бендер, адміністратор і наставник з організації Sugar Labs Organization.
Адже в цьому і полягає основна мета конкурсу – виявити різносторонні навички школярів і допомогти їм проявити себе та зробити свій внесок у створення програм із відкритим кодом. Ми безмежно дякуємо всім, хто брав участь у конкурсі – школярам, викладачам з інформатики, батькам, наставникам і адміністраторам організацій. Саме завдяки вам ми змогли успішно провести конкурс Google Code-in 2012!
Автор: Стефані Тейлор, відділ програм із відкритим кодом
Немає коментарів :
Дописати коментар