Безпека та конфіденційність даних є ключовим пріоритетом для Android, і ми створили ряд функцій, щоб захистити ваш пристрій і надати вам контроль. У рамках Місяця кібербезпеки ми представляємо декілька таких функцій, а також кілька порад щодо мобільної безпеки.
Захист від підступних фішинг-атак
Фішинг – це коли зловмисник обманює вас, щоб отримати доступ до вашої приватної інформації. Фішинг може бути у вигляді переконливого електронного листа, схожого на лист від компанії чи співробітника, якого ви знаєте, спам-телефонних дзвінків та навіть текстових повідомлень.
Зазвичай ці злочинці хочуть викрасти номери кредитних карток, номери соціального страхування або інформацію про вхід в обліковий запис (як правило, для отримання фінансової вигоди або крадіжки особистих даних), але й можуть бути інші дані, які вони хочуть викрасти.
На Android-пристроях є три важливі функції, які захищають їх від фішингових атак:
- Автоматичний визначник номера (АВН) і захист від спаму: Показує вам, якщо дзвінок, який ви отримуєте, може надходити від потенційного спамера.
- Безпечний перегляд: Ця функція Chrome дає вам знати, якщо ви натрапили на веб-сайт, який є підозрілим, і допоможе вам швидко повернутися назад.
- Вбудований в телефон ключ безпеки: У той час як інші форми двохетапної перевірки на пристрої, такі як одноразові SMS-коди та push-сповіщення, можуть бути атаковані зловмисником віддалено, вбудований ключ безпеки Android надає вам найнадійнішу форму захисту облікового запису Google.
Налаштування конфіденційності, на які ви можете розраховувати
На мобільних пристроях програми можуть отримувати доступ до безлічі відповідної інформації, наприклад, контакти, веб-історії, місцеположення, фотографії тощо. Це робить додатки більш корисними – наприклад, допомагає вам дістатися до місця призначення за допомогою Карт – але ви все ще хочете переконатися, що ви контролюєте, хто і що бачить.
Ви можете вибрати спосіб обміну даними з додатками та службами кількома способами:
- Дозволи: Програми повинні просити дозвіл на доступ до певних типів даних, наприклад, ваших фотографій чи контактів. Щоб надати або скасувати дозвіл, перейдіть до Налаштування> Конфіденційність, якщо ви використовуєте Android 10. Для ОС Android 9 і нижче перейдіть до Налаштування> Додатки або Диспетчер додатків> Торкніться додатка, який хочете переглянути>Торкніться опції Дозволи.
- Дозволи на місцезнаходження: Ви можете вказати в додатку, що він може отримувати доступ до вашого місцезнаходження лише тоді, коли ви фактично використовуєте цей додаток, на відміну від "завжди” або "ніколи".
- Режим анонімного перегляду на Картах Google: Коли ви ввімкнете анонімний режим в Картах, ваша активність на Картах на цьому пристрої, як і місця, які ви шукаєте, не будуть збережені у вашому обліковому записі Google і не будуть використовуватися для персоналізації вашої роботи з Картами.
Тримайте погані програми подалі від вашого пристрою
Зловмисники також використовують потенційно шкідливі програми для крадіжки інформації.
Google Play Захист гарантує, що ці програми залишаються поза вашим пристроєм, автоматично скануючи ваші програми, щоб переконатися, що все знаходиться в безпеці. Якщо ви зіткнулися з одним із таких поганих додатків, Google Play Захист швидко попередить вас та надасть інструкції, як видалити додаток зі свого пристрою.
Ви можете отримати доступ до Google Play Захист, перейшовши в розділ безпеки в налаштуваннях телефона. Якщо ви хочете коли-небудь запустити сканування вручну, ви можете зробити це тут. Що стосується безпеки та конфіденційності на Android, ми завжди поряд. У вас є як основні, автоматичні захисти, так і персоналізований контроль, необхідний для збереження вашої інформації в безпеці та конфіденційності. Хочете дізнатися більше? Відвідайте наш
Центр безпеки.
Дейв Клейдермахер, голова служби безпеки, Android та Google Play
Немає коментарів :
Дописати коментар