49-річна вчителька початкової школи Дайва Гаучіте завжди шукає натхнення, щоб зробити заняття з інформатики більш цікавими та захопливими. Але маючи мінімальні знання в галузі комп'ютерних наук, вона могла навчати своїх учнів лише основам. Коли вона дізналася про курс, який фінансує Google і проводить
Литовська комп'ютерна спільнота, то вирішила спробувати його – тепер Дайва впевнено користується можливостями
CS Unplugged та застосовує методи курсу для ефективного навчання своїх студентів.
Для таких вчителів, як Дайва, використання цифрових навичок у навчанні стає все більш важливим. Європейська Комісія прогнозує, що протягом наступних 10-15 років
90% усіх спеціальностей потребуватимуть певного рівня цифрових навичок. Щоб підготувати сьогоднішніх студентів до майбутньої роботи, цього року ми надаємо 413 000 євро 24 університетам і неприбутковим організаціям. За допомогою цього фінансування 22 000 вчителів початкової та середньої школи зможуть приєднатися до локалізованих програм професійного розвитку з інформатики.
Серед тих, хто отримав грант Google цього року, є і український фонд
MagneticOne.Org. Команда фахівців проведе безкоштовні майстер-класи в рамках
Europe Code Week 2019 та курс для дітей з обмеженими можливостями під назвою "Програмування разом". Діти віком від 5 років навчатимуться безкоштовно двічі на тиждень. Курс включатиме чотири напрямки:
- програмування на Scratch (Scratch JR для наймолодших учнів);
- програмування ігор на Scratch (Scratch JR);
- дослідження світу з Minecraft;
- програмування з роботами Dash&Dot.
Цей курс спрямований на розвиток навичок програмування, які допоможуть дітям адаптуватися до нового глобального світу. Програмування передбачає створення власних проектів, а не виконання простих завдань. Акцент робиться на тому, щоб навчити дітей використовувати гаджети якісно, з точки зору людини, яка створює (використовує як інструмент), а не просто пасивно споживає контент.
Ці гранти є частиною ініціативи
Grow with Google, мета якої – створити більше економічних можливостей для всіх, і ми прагнемо до 2020 року
допомогти мільйону людей у Європі знайти роботу, розвинути свій бізнес або побудувати кар'єру.
З 2009 року наші гранти на освіту з комп'ютерних наук дозволили неприбутковим організаціям надати можливості для професійного розвитку вчителям в усьому регіоні. Сьогодні ми бачимо, що ці організації надають професійні можливості для навчання 34 500 викладачів на всіх рівнях, які, у свою чергу, навчають більше 800 000 учнів і студентів.
Додатково до цих грантів для професійного розвитку ми вже шість років поспіль співпрацюємо з Європейською Комісією та пропонуємо гранти в рамках проекту
EU Code Week, завдяки якому 36 000 школярів у Європі можуть отримати знання з кодування та вивчати цифрову грамотність в ігровій та захопливій формі. Сума цих грантів складає 186 000 євро, вони надані 33 школам та неприбутковим організаціям у Європі, які проводять практичні заняття з інформатики для 236 000 учнів.
У 2018 році ми надали підтримку 25 організаціям у 21 країні, що допомогло отримати нові знання 77 000 учнів. За словами однієї з таких організацій, Wesseling Digital з Німеччини, грант “допоміг нам створити три нових курси для дітей і підлітків у нашому рідному місті Весселінг. Ми раді, що ми отримали шанс розробити нові курси, які продовжуємо розвивати з моменту отримання першого гранту. Кожного року ми святкуємо це, беручи участь у Europe Code Week, і будемо продовжувати вносити свій вклад в удосконалення цифрових навичок дітей у нашому регіоні”.
Щоб заохочувати та допомагати більшій кількості організацій, таких як Wesseling Digital, ми будемо продовжувати співпрацювати з нашими партнерами – школами, дослідницькими установами, неурядовими організаціями та іншими – для проведення тренінгів, які допоможуть створити більше можливостей для всіх.
Ось повний список тих, хто отримав гранти у 2019 році.
Вероніка Гебхардт, менеджер Computer Science Program, Європа
Немає коментарів :
Дописати коментар