Використання надійних паролів, уважне ставлення до фішингу, обмін особистою інформацією тільки з сайтами, де є шифровані з'єднання - сьогодні ці перевірені часом і надійні поради є кориснішими, ніж будь-коли. І саме сьогодні, в День безпечного Інтернету, важливо про це згадати!
У
День безпечного Інтернету ми також хочемо дати уявлення про деякі системи Google, які захищають вас, так би мовити, поза кадром. Ці засоби захисту працюють автоматично - не треба натискати на кнопки. Найголовніше, що ці системи дозволяють нам виявити шахрайські дії - вони можуть з'єднати точки і виявити закономірності - все для того, щоб ви були в безпеці.
Ось приклад деяких розумних технологій Google для вашої безпеки - як в самому Google, так і поза його межами.
За лаштунками вашого облікового запису
Під час спроби ввійти до Google, ми не тільки переконуємось, що ви ввели правильний пароль. Ми також уважно дивимось на шаблони, пов'язані з вашим логіном, щоб переконатися, що це дійсно ви. Це наш спосіб знайти сліди поганців, часто без їхнього відома, які вони залишають за собою. Ми дивитимемось на дані і запитуватимемо: Чи ви використовуєте той самий телефон, який ви зазвичай використовуєте? Чи ви знаходитесь в звичному місці, або десь далеко-далеко, де ви не були раніше? Чи співпадає ця спроба з характеристиками небезпечних моделей атаки, які ми відстежуємо по всьому світу (сподіваємось, ні)?
Озброєні цією інформацією, ми можемо запобігти входу або задати більше питань, спрямованих на запобігання злому, відправити повідомлення на ваш телефон і адресу електронної пошти, так що ви зможете швидко відреагувати на дії, що виглядають підозрілими.
Перехитрити спам
Фішингові шахрайства часто починаються з оманливих спам-листів, які, здається, були відправлені близьким другом або колегою. Ці листи спонукають вас натиснути посилання або завантажити файл, який потім може вкрасти вашу особисту інформацію. Оскільки повідомлення виглядає так, нібито воно прийшло від когось, кого ви знаєте і довіряєте, ці атаки можуть бути особливо ефективними.
Але ці спамери (вони навіть можуть не знати цього) залишають підказки про їхню тактику - і щоб розкрити їх, потрібні сучасні розумні технології. Наприклад, в Gmail наші фільтри перевіряють тисячі сигналів: звідки ці повідомлення надіслані, кому вони адресовані, що містяться в повідомленні, і, навіть, як часто ця людина писала вам в минулому, - і все це, щоб обчислити вірогідність того, що це повідомлення не є спамом.
У середньому тільки 0,1% вхідних листів у Gmail є спамом.
Не хвилюйтеся, за межами Google ми вас теж прикриваємо.
Ви коли-небудь заходили за посиланням і бачили червоне попередження, таке як
це?
Попередження від Safe Browsing: червоний означає - стоп!
Це веб-фільтр
Safe Browser у роботі і наполегливо рекомендує не відвідувати даний сайт, оскільки, скоріше за все, він містить шкідливі програми та фішинг-атаки.
Safe Browser моніторить Інтернет, щоб визначити небезпечний контент та зберегти ваші пристрої від вірусних атак. Ми скануємо мережу, щоб знайти шкідливий контент перш, ніж він зможе потрапити до вас.
Іноді дуже легко знайти небезпеку, і ми навчаємо Safe Browser просто її блокувати та оновлюємо систему, позначаючи це як “risk rule”. Але іноді небезпека є значно складнішою для виявлення і вимагає кропіткої роботи, яку здатні виконати тільки багато комп'ютерів. У нас є можливість підключити додаткові точки та використовувати інформацію для вдосконалення виявлення шкідливого контенту.
Усе це разом допомагає нам показувати червоні попередження користувачам та захистити 2 мільярди пристроїв.
Захист Android-додатків
Наш аналізатор додатків постійно сканує програми - в Google Play, в інших магазинах, а також в Інтернеті - щоб з'ясувати, які програми в порядку, а які з них є підозрілими або просто небезпечними. Ми можемо попередити користувачів, створювати "правила" і розпізнавати шаблони для того, щоб блокувати шкідливі шаблони або їх різновиди. Нагадує фільтр Safe Browser? Це тому, що він побудований на тій же основі, але тут головна увага приділяється небезпечним додаткам.
Перевірка додатків працює на Android-пристроях, активно перевіряє програми під час їх установлення, а потім регулярно повторює перевірки, щоб переконатися, що все в порядку. Щодня сканер додатків перевіряє понад 6 мільярдів програм на 400 мільйонах пристроїв. Коли він знаходить потенційно небезпечні програми, то знищує та видаляє їх з вашого Android-пристрою.
Ми несемо відповідальність за вашу безпеку в Google і робимо веб-сайти і додатки більш безпечними. Ми постійно вдосконалюємо наші автоматичні засоби захисту, але ми також хочемо надати більше можливостей користувачам, щоб вони могли самостійно налаштовувати параметри безпеки. Тож, беручи це до уваги, відзначимо День безпечного Інтернету цього року перевіркою безпеки разом із Safe Browser на
g.co/SecurityCheckup.
Автор: Еллісон Міллер, менеджер Google Security
Немає коментарів :
Дописати коментар