Наразі 16 приватних команд з усього світу змагаються в перегонах до Місяця. Вони беруть участь у конкурсі з призовим фондом у 30 мільйонів доларів під назвою
Google Lunar XPRIZE (GLXP), у якому команди повинні спроектувати і побудувати робота, посадити його на Місяць, де він повинен проїхати 500 м по поверхні, а також передати відео та зображення високої чіткості назад на Землю до кінця 2017 року. Ви можете дізнатися про їхні історії в новій серії документальних фільмів від Google, номінанта на Оскар режисера Орландо фон Ейнзіделя, виконавчого продюсера Дж. Дж. Абрамса, Bad Robot і Epic Digital.
Конкурс GLXP, який почався в 2007 році, ставить собі за мету започаткувати нову еру освоєння космосу, забезпечивши недорогий і ефективний доступ до Місяця. Місяць є не тільки нашим найближчим сусідом у космосі; це також ворота для дослідження іншої частини Всесвіту, що надає нові можливості для відкриттів в сфері науки, техніки і пошуку місць, де можуть жити люди.
У змаганні беруть участь команди з учасниками з усіх верств суспільства - експерти з технологій Кремнієвої долини, хакери з Німеччині, ІТ-фахівці з Індії, а також батько і син - Олександр та Сергій Добрянські, вихідці з України, тепер громадяни Канади, які працюють з їхньої квартири у Ванкувері.
Олександр народився у м. Сталіно Донецької області в 1959 році, закінчив математичний клас донецької школи №17. За його словами у нього були найкращі викладачі того часу, серед яких учитель фізики Ілля Якович Борц, чиє ім’я було справжнім гарантом якості - при вступі достатньо було сказати “вчився у Борца”.
Як розповідає сам Олександр, після закінчення школи стався перший збій в його космічній програмі - він не знав, що в столицях іспити приймаються на місяць раніше ніж в провінції. Отже до вуза, необхідного для "борознення ракетами космічного простору", Добрянський не потрапив, але він поступив до Донецького Державного університету, де закінчив математичний факультет, потім працював у Обчислювальному центрі “Свердловантрацит”. У середині 90-х він із родиною переїхав до Канади.
Тепер Олександр Добрянський намагається реалізувати свою давню мрію і працює над своєю космічною програмою. Його команда Plan B створює робота для посадки його на Місяць.
Один з епізодів серії Moon Shot присвячено саме цій команді. Загалом серія складається з 9 цифрових документальних фільмів, де ви можете побачити, як кожна команда проходить випробування, приймає виклики, робить жертви, і, найголовніше, дізнаєтесь причини, чому вони вирішили взяти участь у подорожі до Місяця відстанню 238 900 миль.
Автор: Ясемін Денарі Саутворт, менеджер з маркетингу, Google Brand Marketing
Немає коментарів :
Дописати коментар