Уже більше ста років Міжнародний жіночий день служить чудовим приводом згадати про величезний вплив жінок на розвиток нашого суспільства.
Цього року
Women Techmakers — міжнародне співтовариство жінок, що працюють із інформаційними технологіями, вирішило присвятити перший весняний місяць привітанням із жіночим святом — березень WTM проведе під слоганом Connect. Create. Celebrate!
Women Techmakers Kyiv, за підтримки Google Developers Group Kyiv-Center проводить серію зустрічей у школах Києва, із учнями, що цікавляться ІТ. Студентки з інформаційних технологій разом із досвідченими фахівцями з індустрії ІТ розскажуть школярам про жінок-дослідниць, що відіграли визначну роль у розвитку інформатики і комп'ютерних наук від 19-го сторіччя до наших днів. Назва проекту “More Ada`s” (“Більше Ади”) та носить ім’я першої в світі програмістки — леді
Ади Лавлейс.
Хочемо нагадати, що у нас в країні теж є жінка, яку часто називають українською Адою Лавлейс. Це
Катерина Ющенко - перша в СРСР жінка-доктор фізико-математичних наук, авторка однієї з перших в світі мов програмування високого рівня, також вона є засновницею першої школи теоретичного програмування в СРСР.
Звичайно, жінки змінюють світ кожен день, але саме сьогодні ми б хотіли ще раз зробити на цьому акцент і напередодні свята поділитися з вами історією українки, яка попри негаразди та перепони досягла успіху в IT-сфері, де зовсім нещодавно панували лише чоловіки.
Алла Стручаєва має сімейний бізнес - харківський інтернет-провайдер “
Макснет”. Усього за кілька років Алла пройшла через атаки рейдерів і саботаж конкурентів, навчилася приймати жорсткі рішення і керувати в технічній галузі. “Був час, коли мене називали чоловіком у спідниці. А син говорить: "Мамо, ти мій ангел!” - пригадує Алла.
Компанію «Макснет» створив її чоловік, але через рік він зосередився на технічному напрямку, а на плечі Алли лягло загальне керівництво і розвиток бізнесу. Подружжя об'єднувала пристрасть до всього нового, до технологій. Алла Стручаєва говорить, що вони вірили і досі вірять, що Інтернет допомагає розвиватися і людям, і країні. Головним мотиватором був результат: коли бачиш, чого добився, хочеться рухатися далі. Найважчим, за словами Алли, виявилося знаходити спільну мову з підлеглими. Чоловіки-техніки не могли прийняти, що ними керує жінка, намагалися маніпулювати. Так само себе часом вели і конкуренти, і партнери по бізнесу. Доводилося давати відсіч, приймати жорсткі рішення і слідувати їм неухильно. “Як жінці мені було непросто керувати, але я переконалася, що в бізнесі особисті якості важливіші статі”, - пригадує Алла.
У середині 2000-х років через рейдерську атаку бізнес довелося вибудовувати практично з нуля. Але, за словами Алли Стручаєвой, завдяки цьому випробуванню вони стали тільки краще і сильніше. Зараз в команді “Макснет” 110 людей. Україна сьогодні переживає нелегкі часи, в бізнесі високі ризики, тому “Макснет” вкладає не в розширення, а в якісний розвиток: навчання співробітників, розвиток організаційної культури.
Офіс компанії розділений на п'ять різних точок, де постійно проводяться відеоконференції в Google Hangouts, що дозволяє оперативно приймати рішення. В компанії активно використовують спільний Календар Google, доступ до документів, пошту Gmail. Файли зберігаються в хмарі, щоб мати доступ з будь-якого пристрою. Всі ці ж технології Алла використовує також і вдома: веде календар, планує бюджет. Навіть список покупок - на смартфоні. Такі рішення економлять час, це їхній головний плюс. Вона говорить, що без технологій не встигала б ні на роботі, ні в сім'ї.
Алла Стручаєва бажає напередодні 8 березня всім жінкам: “Жінці важливо займатися улюбленою справою. Робіть те, що пристрасно любите, і не забувайте, що близьким теж потрібно вашу увагу - тоді родина буде вам підтримкою, а бізнес від цього тільки виграє. Дуже важливо приймати людей такими, які вони є. Коли щиро прагнеш зрозуміти, чому людина діє так, а не інакше, навіть негатив в кінцевому підсумку обернеться вам на благо, як у бізнесі, так і в звичайному житті”.
З міжнародним днем жінок!
Автор: Марина Тарасова, менеджер зі зв'язків з громадськістю, Google Україна
Немає коментарів :
Дописати коментар