К'яра Джадж, Емер Хікі та Софі Хілі-Тоу зацікавилися проблемою глобальної харчової кризи після того, як дізналися про голод в країнах Африки в 2011 році. Коли їхній садовий проект зазнав невдачі, вони дізналися про бактерію діазатроф, яка зустрічається в грунті в природних умовах. Дівчата визначили, що цю бактерію можна використовувати задля прискорення на 50% процесу пророщення деяких культур, наприклад, ячміня або вівса, що потенціально може допомогти вирішити зростаючий попит на їжу у всьому світі. Між іншим, дівчатам лише 16 років.
Сьогодні К'яра, Емер і Софі стали володарями Головного призу та переможцями в категорії 15-16 років нашого четвертого щорічного конкурсу
Google Science Fair. Тисячі юних науковців віком від 13 до 18 років намагалися дати відповідь на важливі питання: як припинити кіберцькування? Як допомогти дідусю з хворобою Альцгеймера ? Як захистити навколишнє середовище?
Серед тисяч представлених робіт з понад 90 країн, наші
вельмишановні судді обрали 18 фіналістів, які представляють дев'ять країн - Австралія, Канада, Франція, Індія, Росія, Великобританія, Україна і США - які зустрилися всі разом з представниками Google та школярами місцевих шкіл у головному офісі Google в Маунтін-В'ю, Каліфорнія. Нагадуємо, що до числа глобальних фіналістів увійшов школяр з Ужгороду Марк Дробнич зі своїм проектом “
Шкільний презентаційний мікроскоп з віддаленим управлінням”. Окрім володарів Головного призу переможцями Google Science Fair 2014 стали:
- Категорія 13-14 років: Міхір Гарімелла (штат Пенсільванія, США) - проект Літаючий робот-муха. Як і багато хлопців його віку, Міхір захоплюється роботами. Проте він вирішив перейти на новий рівень та створив літаючого робота, на кшталт таких, що використовуються в пошуково-рятувальних місіях. Міхір також отримав нагороду Computer Science Award, яка цього року вперше була запроваджена компанією Google.
- Категорія 17-18 років: Хайлі Тодеско (Альберта, Канада) - вирішення проблеми відходів при розробці бітумінозних пісчаників. Хайлі дуже зацікавилася проблемами навколишнього середовища після перегляду документального фільму Альберта Гора “Незручна правда”. У її проекті використовуються сильні і ефективні методи для зменшення кількості забруднюючих речовин і токсинів, знайдених в водосховищах її рідного міста.
- Володарем спеціального призу “Наука в дії” від журналу Scientific American став Кенет Шінозука (Бруклін, Нью-Йорк) з проектом сенсорних датчиків для літніх людей, на який хлопця надихнув його дідусь, щоб допомогти багатьом людям з хворобою Альцгеймера. Приз від журналу Scientific American запроваджений для проекту, який присвячено соціальним та екологічним проблемам.
- Приз глядацьких симпатій отримав Арш Ділбагі (Індія) за проект Talk, пристрій альтернативної комунікації, для людей з вадами розвитку.
Володарі Головного призу К'яра, Емер Хікі та Софі
отримають 10-денну поїздку на Галапагоські острови в складі експедиції
National Geographic, грант $50 000 на навчання від Google, екскурсію на завод LEGO в Данії та можливість побувати на космодромі
Virgin Galactic.
Дякуємо всім юним фіналістам і всім, хто брав участь в цьогорічному Google Science Fair. Ми започаткували конкурс Science Fair, щоб надихати юних науковців та отримати в майбутньому сильне покоління вчених та інженерів. І кожного року ми вражені тим, як в свою чергу юні таланти надихають нас. Тож давайте продовжувати мріяти, створювати і задавати питання. Ми з нетерпінням чекаємо відповіді.
Автор: Клер Конвей (Clare Conway), команда Google Science Fair
1 коментар :
Молодцы ребята, за такими будущее
Дописати коментар