Про що може розповісти адреса електронної пошти? Наприклад, про ваше ім'я (petro.petrenko@) або захопленнях (lyublyu_ya_makarony@). Однак ваша фантазія обмежена тим, що електронна пошта не розпізнає кирилицю і нелатинські символи в цілому, а також символи
з діакритичними знаками. Адресу можна записати тільки за допомогою латинського алфавіту, незважаючи на те, що ним користується менше половини населення планети, а виключно буквами A - Z без діакритичних символів - і того менше. Тому якщо ваше ім'я (або ваші інтереси, які ви хочете відобразити в адресі електронної пошти) містять, наприклад, кириличні символи, ваші можливості при створенні email-адреси вельми обмежені.
Але все може змінитися на краще. У 2012 році організація
Internet Engineering Task Force (IETF) розробила
новий email-стандарт, який підтримує нелатинські символи і діакритичні знаки (наприклад, 武 @ メ ー ル. グ ー グ ル). Однак для того, щоб розширити набір символів, які підтримуються у всіх сегментах Інтернету, потрібно внести ряд змін. Це повинні зробити не тільки всі сервіси електронної пошти, але й сайти, на яких ви вказуєте свої адреси. Звичайно, що це досить складна задача. Виходить, що технологія вже існує, але потрібен хтось, хто зважиться зробити перший крок.
Ми хочемо посприяти цим змінам, тому відсьогодні пошта Gmail починає розпізнавати адреси із символів, відмінних від латинських (незабаром ця можливість стане доступною і в Календарі). Це означає, що тепер ви можете вести листування з власниками адрес, створених різними мовами! Ми також хочемо, щоб в майбутньому ви могли не тільки розпізнавати, але і створювати адреси Gmail рідною мовою.
Мова ніколи не повинна ставати перешкодою в спілкуванні. Трохи раніше ми почали підтримувати в Gmail
13 нових мов, серед яких грузинська, вірменська і азербайджанська. Отже ми стали ще ближче до створення по-справжньому глобального сервісу електронної пошти!
Автор: Педро Чапарро Монферрер, інженер
Немає коментарів :
Дописати коментар