Більше чверті користувачів для виходу до Інтернету використовують
вдома WiFi, але багато хто не знає, як захистити свою домашню мережу, і чому це так важливо зробити. Уявіть собі, що WiFi-з'єднання, яким ви користуєтесь, - це вхідні двері. Можна з впевненістю сказати, що ви б хотіли закривати їх на надійний замок. Аналогічний захист необхідний і вашій мережі.
Якщо ваша бездротова мережа не захищена, передані або отримані через неї дані можуть бути перехоплені кимось, хто перебуває поблизу. Сусіди також зможуть використовувати мережу, що, ймовірно, знизить швидкість вашого з'єднання. Захистивши свою бездротову мережу, ви уникнете подібних ситуацій, а також убезпечите пристрої, підключені до неї.
Якщо вам цікаво дізнатися, як підвищити безпеку свого WiFi-підключення, виконайте такі кроки:
1. Перевірте поточні налаштування захисту своєї домашньої WiFi-мережі.
Чи потрібно вашим гостям, які вперше прийшли к вам до дому, вводити пароль для бездротового доступу до Інтернету? Якщо ні, вашу мережу погано захищено. Але навіть якщо доступ до мережі відкривається паролем, існує декілька способів захисту, і одні з них більш дієві, ніж інші. Налаштування WiFi підкажуть вам, як саме захищене підключення. Воно може бути не захищене зовсім, або використовувати протоколи WEP, WPA або WPA2. Протокол захисту WEP є вже застарілим, і на нього не варто покладатися. WPA ефективніше, ніж WEP, але найкращим вважається WPA2.
2. Змініть налаштування безпеки своєї мережі на WPA2.
Ваш бездротовий роутер - це пристрій, який створює WiFi-мережу. Якщо у вас протокол захисту WPA2 ще не встановлений, зайдіть на сторінку налаштування роутера, щоб включити цю функцію. Для доступу до зазначених налаштувань скористайтесь керівництвом з експлуатації роутера або знайдіть інструкцію вашої моделі в Інтернеті. Усі WiFi-пристрої, що випускаються з 2006 року, підтримують WPA2. Якщо ваш роутер випущено раніше, радимо замінити його на нову модель, яка підтримує WPA2. Цей протокол забезпечить більш високий рівень безпеки і зможе значно підвищити швидкість підключення.
3. Придумайте нестандартний пароль для захисту своєї мережі WiFi.
При включенні WPA2 вам необхідно створити пароль. Важливо, щоб він був
унікальним і містив велику кількість цифр, букв і символів, щоб його було нелегко підібрати. Запишіть його та зберігайте у себе вдома. Мати пароль під рукою зручно, якщо комусь з ваших друзів знадобиться скористатися Інтернетом у вас в гостях. Давайте пароль тільки тим, кому довіряєте. Адже ви б не стали давати незнайомій людині ключі від будинку.
4. Захистіть свій роутер, щоб ніхто не зміг змінити його налаштування.
Придумайте ще один пароль для роутера, відмінний від пароля, який ви створили для бездротової мережі. Як правило, коли ви купуєте роутер, він або не має паролю взагалі, або у ньому є тільки елементарні набори символів. Зловмисники добре знайомі з такими паролями, вони дають їм можливість атакувати вашу мережу, дані, які ви передаєте, і підключені пристрої. Змінити пароль більшості роутерів можна на сторінці налаштувань. Не розголошуйте свій пароль і переконайтеся, що він відрізняється від пароля, який ви встановили для своєї домашньої WiFi-мережі (див. пункт 3). Якщо створені вами паролі для мережі і роутера збігаються, то будь-який, кому відомий пароль від WiFi, зможе змінити налаштування вашого роутера.
5. Якщо вам необхідна допомога, уважно ознайомтеся з інструкцією.
Якщо у вас немає під рукою інструкції з експлуатації вашого роутера, введіть номер моделі або номер базової станції в пошуковий рядок браузера. У більшості випадків цю інформацію ви зможете знайти онлайн. Якщо ні - зв'яжіться з виробником пристрою або інтернет-провайдером.
Подивіться це відео, щоб дізнатися про прості, але важливі кроки на шляху до безпечного використання Інтернету.
Щоб отримати додаткові рекомендації про те, як захистити себе і свою сім'ю в Інтернеті, завітайте до сайту "
"Варто знати". І стежте за новими постами, присвяченими питанням безпеки.
Автор: Джон Муноз, технічний керівник проекту
Немає коментарів :
Дописати коментар