Пошук завжди пов'язаний із відкриттям чогось нового, адже освоєння та розширення свого кругозору є однією з важливих потреб людини. Але процес пошуку все ще вимагає від користувача багато зусиль. Сьогодні ми раді повідомити про запуск Мережі Знань (Knowledge Graph) українською, яка допоможе вам знайти нову інформацію швидко і легко. Мережу буде розгорнуто та розширено протягом найближчих тижнів.
Щоб пояснити, як працює Мережа Знань, розглянемо, наприклад, запит [тадж махал]. Протягом більше чотирьох десятиліть, пошук фактично був співставленням відповідності ключових слів та запитів. Для пошукової системи слова [тадж махал] були тільки звичайними двома словами. Але ми всі знаємо, що [тадж махал] має набагато більше значень. Ви можете подумати, що це одна з найкрасивіших пам'яток архітектури у світі, або відомий виконавець блюзу - володар нагороди Греммі, або, можливо, навіть казино в Атлантік-Сіті, Нью-Джерсі. Або, залежно від того, коли ви в останній раз їли, назва індійського ресторану. Саме тому ми працюємо над створенням інтелектуальної моделі, яка розуміє об'єкти реального світу та їхні відносини один з одним: самі речі, а не рядки слів.
Мережа Знань дозволяє шукати речі, людей або місця, про які знає Google - пам'ятки, відомі люди, міста, спортивні команди, будівлі, географічні та астрономічні об'єкти, фільми, твори мистецтва та багато іншого, і миттєво отримати інформацію, відповідну вашому запиту. Це дуже важливий перший крок на шляху до створення пошуку наступного покоління, який використовує колективний розум в Інтернеті і починає розуміти світ так, як це роблять люди.
Мережа Знань Google не тільки використовує відкриті джерела інформації, такі як Freebase, Wikipedia і CIA World Factbook; на сьогодні вона містить понад 570 мільйонів об'єктів, а також понад 18 мільярдів фактів про них та відносини між цими різними об'єктами. І ця система налаштована, базуючись на тому, що шукають люди, і що ми знаходимо в Інтернеті.
Ось три основні способи підсилення Пошуку Google за допомогою Мережі Знань :
1. Знайти потрібну річ
Мова може бути неоднозначною - ви маєте на увазі пам'ятник Тадж Махал або Тадж Махал музиканта? Тепер Google розуміє різницю, і може звузити результати пошуку тільки до одного, саме того, який ви маєте на увазі. Для цього просто натисніть на одне з посилань, щоб побачити докладніші результати:
Завдяки Мережі Знань Пошук Google стає розумнішим, результати - більш точними, тому що ми розуміємо ваші запити, а також нюанси їхнього змісту.
2. Отримати краще резюме
Із Мережею Знань Google може краще зрозуміти ваш запит, тобто ми можемо об’єднати відповідний зміст навколо цієї теми, у тому числі необхідні ключові факти. Наприклад, якщо ви шукаєте Ані Лорак, ви побачите інформацію, коли і де вона народилася, а також отримаєте детальну інформацію про її творчість, найпопулярніші композиції, останні новини про неї тощо:
Звідки ми знаємо, які факти, швидше за все, вам потрібні? Для цього ми повертаємось до наших користувачів і досліджуємо усі ті запитання, відповіді на які ви шукали у Google. Наприклад, люди хочуть знати, де навчався Тарас Шевченко.
Мережа Знань також допомагає нам зрозуміти відносини між речами. Наприклад, за запитом [Андрій Шевченко] Мережа Знань видає не тільки базову інформацію про його футбольну кар'єру, але й те, що він грав під сьомим номером, має нагороди ФІФА, його сімейний стан тощо. Усе це пов'язане в нашій Мережі. Це не просто каталог об'єктів; ця система також моделює всі ці взаємозв'язки.
3. Шукати глибше і детальніше
Нарешті, частина, яка є найбільш цікавою, - Мережа Знань може допомогти вам зробити деякі несподівані відкриття. Ви можете дізнатися нові факти чи нові зв'язки, що заохочують до абсолютно нових напрямків дослідження. Ви знаєте, як Метту Гроунінгу, творцю мульту про Сімпсонів, прийшла в голову ідея назвати головних героїв іменами Гомер, Мардж і Ліза? Якщо ви зробите англомовний запит, ви будете здивовані:
Ми завжди вважали, що ідеальна пошукова система повинна зрозуміти, що саме ви маєте на увазі, і дати вам потрібну відповідь. І тепер ми можемо іноді допомогти відповісти на ваше наступне запитання, перш ніж ви його надрукували у пошуковій стрічці, тому що факти, які ми показуємо, використовують дані про те, що вже шукали інші люди. Наприклад, інформація, яку ми показуємо про запит щодо Тома Круза, відповідає на 37 відсотків наступних запитань про нього.
Мережа Знань також доступна на смартфонах і планшетах. Пропонуємо подивитися відео, яке дає більше інформації про деталі і технології проекту:
Отримуйте задоволення від подорожі у пошуках знань, яка стала простішою завдяки Пошуку Google. Відтепер ви можете витрачати менше часу на пошуки інформації та більше часу на те, щоб робити те, що ви любите.
Автор: Аарон Браун (Aaron Brown), старший менеджер з Пошуку Google.
1 коментар :
Зачем так уж гордиться подобным новаторством без упоминания в тексте собственно Википедии? Именно из неё подавляющее большинство "знань" и показывается. Так и напишите тогда: "Мы научились парсить результаты с Википедии, а ссылку на Википедию спецом сделали такую маленькую и еле заметную, чтобы вы туда не ходили."
Дописати коментар