Останнім часом ми спостерігаємо зростання інтересу користувачів до проблеми безпеки дітей і підлітків в Інтернеті і, зокрема, на YouTube. Ми хотіли б ще раз поговорити про те, що потрібно знати, щоб користуватися інформаційними, комунікаційними та розважальними можливостями YouTube, залишаючись при цьому в безпеці.
Протягом семи років YouTube застосовує чіткі
правила спільноти, де пояснюється, які відео можна, а які не можна публікувати на сайті. До заборонених матеріалів, безумовно, відноситься контент, що порушує законодавство окремої країни, де YouTube працює на локальному домені.
Крім того, правила спільноти YouTube регулюють і такі види контенту, які необов'язково підпадають під санкції місцевих законодавств. Це стосується жорстокого, дискримінаційного та небезпечного контенту, розпалювання нетерпимості по відношенню до будь-якої етнічної, релігійної чи соціальної групи, а також образ і залякування в Мережі, відомих як "кібербуллінг". Це явище, на жаль, поширене серед підлітків і перекочувало в Інтернет з реального життя. Йому, як і багатьом іншим комунікаційним ризикам в Інтернеті, неможливо протидіяти за допомогою законодавства. У подібних випадках більш ефективними виявляються методи
саморегулювання.Якщо користувачі знаходять на YouTube матеріали, які здаються їм неприйнятними, вони можуть повідомити про це, зазначивши відео спеціальним "прапорцем". Команда модераторів YouTube проаналізує зазначені відео і прийме рішення: або видалить, якщо вони суперечать правилам спільноти, або перемістить в "безпечний режим", якщо вони не порушують наших політик, але не рекомендовані для дітей.
Одночасно безпечний режим на YouTube дозволяє обмежити доступ дитини до небажаного для нього контенту. Батьки можуть включити
безпечний режим, натиснувши на кнопку внизу кожної сторінки відеохостингу.
Автор: Олег Якимчук, полісі-менеджер Google Україна
Немає коментарів :
Дописати коментар