Є певні події, які зміюють хід історії. Цієї п'ятниці виповнюється 23-я річниця з моменту однієї з таких подій - падіння Берлінської стіни 9 листопада 1989 року.
Щоб відзначити цей поворотний момент в історії, ми запускаємо серію онлайн-виставок під назвою
“Падіння залізної завіси”. Серед партнерів проекту Музей НДР в Берліні, Румунська телекомпанія TVR і Getty Images. В рамках проекту було створено 13 виставок, які містять
документи, відео і
фотографії, що розповідають історії про те, як розгорталися події.
Незалежні історики також поділилися своїм досвідом, серед них Найал Фергюсон, відомий професор історії Гарвардського університету, який записав відео-коментар до виставки
“Падіння Берлінської стіни: Одкровення, а не революція”.
Ось деякі з виставок:
- Солідарність і падіння залізної завіси - створення і розвиток руху профспілок “Солідарність”, завдяки якому Лех Валенса став президентом Польщі в 1990 році.
- Бачення розподілу - професор Патрік Майор, фахівець з історії холодної війни, розповідає про життя в розділеній Німеччині і вплив Стіни на життя людей.
- Роки змін - щоденник вигаданного автора, який задокументував такі події в Берліні, як сфальсифіковані вибори, перші протести і концерт Девіда Хассельхоффа на Стіні.
- Берлінська робота - особиста розповідь про життя в Східному Берліні від незалежного куратора Пітера Міллара, одного з небагатьох не-німецьких кореспондентів в Східному Берліні в 1980-х.
- Румунська революція - серія з чотирьох виставок, що містить понад 50 відео з записами прямого телеефіру про повалення румунського диктатора Чаушеску.
“Падіння залізної завіси” є новим проектом Google Cultural Institute після запуску в минулому місяці
42 історичних онлайн-виставок, що розповідають історії за лаштунками головних подій минулого століття. Ви можете відвідати всі виставки на сайті
www.google.com/culturalinstitute і слідкувати за нами на нашій
сторінці Google+.
Якщо ви зацікавлені у співпраці з Google Cultural Institute, щоб перетворити ваші архіви в Інтернет-виставки, будь ласка, заповніть цю
форму.
Автор: Марк Йошитаке, Google Cultural Institute
Немає коментарів :
Дописати коментар