Протягом
останніх десяти років ми постійно працюємо над тим, щоб наші користувачі отримали зручні карти всього світу, які будуть неймовірно простими для навігації і прокладання маршрутів.
Комплексність
Можливості пошукової системи, яка використовує тільки частину джерел, а не всі доступні, досить обмежені. Так само й карта - вона вам повинна підсказати правильний маршрут навіть, якщо ви звернули з автотраси на бездоріжжя або під час подорожі у незнайому країну. Останні кілька років ми розробляли деталізовану карту всього світу. Для цього ми використовували загальнодоступні та комерційні дані, інформацію від мільйонів наших користувачів, а також супутникові, панорамні та аерознімки.
Сьогодні ми робимо ще один крок до ідеальних карт і представляємо
панорамні знімки, зроблені трекером - спеціальним переносним обладнанням. Ви вже мабуть читали про те, як ми знімали вулиці та об'єкти на машинах, трициклах, снігоходах і навіть за допомогою візків. Однак не скрізь можна проїхати на колесах - багато місць у світі доступні лише пішки. Трекер дозволяє нам фотографувати гарні місця - наприклад, Великий Каньйон - щоб усі, хто захоче, змогли їх досліджувати. Усе обладнання вміщається в цей рюкзак, і ми вже обійшли з ним деякі схили.
Люк Вінсен, голова розробок, перевіряє нове обладнання поряд із озером Тахо
Точність
Картографи намагаються виконувати свою роботу максимально точно. Проте світ навколо нас постійно змінюється, і завжди є над чим працювати. Поява нових будинків, парків та міст ніколи не залишає нас без роботи. Ми значно покращуємо якість карт, постійно перевіряючи актуальність даних, які у нас є. Виявляється, користувачі піклуються про точність Карт Google не менше нас: вони завжди дають корисні поради, як поліпшити сервіс. Кожного дня ми вносимо тисячі змін на основі такої користувацької інформації. Її надсилають нам через спеціальну форму “
Повідомьте про проблему”.
Зручність користування
Ще однією найважливішою характеристикою карт є зручність їх використання. Сьогодні вже важко згадати, як виглядали цифрові карти до появи
Карт Google в 2005 році. Якщо раніше вам доводилося клікати на стрілки і чекати, поки потрібний фрагмент карт завантажиться, то пізніше, завдяки нашим інженерам, у вас з'явилася можливість просто плавно пересувати карту за допомогою мишки. Крім того, ми додали можливість пошуку "в одному вікні". Сьогодні ми залучаємо тисячі джерел інформації для роботи, щоб Карти Google ставали ще більш деталізованими, інтерактивними і доступними на будь-якому пристрої. Сьогодні на них ви можете отримати практично будь-яку інформацію - від маршрутів громадського транспорту до
прогулянок залами музеїв та відгуків щодо ресторанів.
Користувачі смартфонів часто запитують нас, коли ж Карти Google стануть доступні офлайн. Сьогодні ми раді повідомити, що протягом декількох тижнів ця функція з'явиться у користувачів Android більш ніж в 100 країнах, включно з Україною. Відтепер ви зможете користуватися картами навіть у місцях, де немає Інтернет-покриття, або щоб заощадити на мобільному Інтернет-трафіку під час подорожей.
Новий вимір
Ще один важливий етап в удосконаленні роботи Карт - їх простоти, точності та деталізації - це 3D-моделювання всього світу. З 2006 року в сервісі
Google Планета Земля стали доступні 3D-знімки будівель. Ми готові оголосити про початок додавання цілих тривимірних міст в мобільну версію сервісу Google Планета Земля. Це стало можливим завдяки новим технологіям обробки та комп'ютерного розпізнавання зображень. Вони дозволяють автоматично відтворити міські ландшафти та рельєф місцевості в 3D-форматі на основі аерознімків, зроблених під кутом в 45 градусів. До кінця року ми хочемо забезпечити повне тривимірне покриття міських територій із загальним населенням в 300 мільйонів чоловік.
Я працював над розвитком картографічних сервісів практично все життя. Я ніколи не уявляв собі, що прогрес може бути настільки швидким. Ми сподіваємося, що завдяки цьому в найближчі кілька років ми зможемо ще більше використовувати інноваційні технології. Можливо, наші карти ніколи не будуть ідеальними на 100%, але з кожним днем ми все ближче і ближче до цієї мети.
Автор: Брайан МакКлендон, Віце-президент з розробок, Карти Google
Немає коментарів :
Дописати коментар