Якщо ви одночасно використовуєте Google AdWords і Google Analytics, то напевно знаєте, що ці дві служби можна поєднати для отримання більш детальної інформації щодо поведінки відвідувачів веб-сайту, які перейшли сюди за рекламою в службі Google AdWords. Після пов’язання облікових записів (коли
функцію автоматичного позначення тегом увімкнено) статистичні дані з облікового запису Google AdWords відображатимуться безпосередньо в системі Google Analytics.
Інколи від наших користувачів надходять запитання про причини невідповідності кількості кліків, зазначеної у звіті Google AdWords, і кількості відвідувань, зафіксованої в обліковому записі Google AdWords, при перегляді цих відомостей в Google Analytics.
У чому може бути проблема?
Для цього може буті кілька причин, які детальніше описано в
статті нашого довідкового центру Google Analytics. Ось деякі з них:
1) Посилання в Google AdWords позначені utm-тегами.
Позначати зовнішні посилання - відмінна ідея, тільки не у випадку з рекламними кампаніями Google AdWords. Якщо ваш акаунт прив'язаний до Google Analytics, і
автопомітку включено, то додаткова ручна позначка посилань призведе до розбіжностей в трафіку. Тому ми не радимо використовувати ручну позначку посилань для рекламних кампаній Google AdWords.
2) Втрачається параметр GCLID.
Цей автоматичний параметр URL додається до адреси призначення вашого оголошення. Потрібен він для того, щоб передати Google Analytics інформацію від Google AdWords. Щоб перевірити, чи втрачається параметр у вашому випадку, необхідно зробити наступне: додайте до адреси цільової сторінки оголошення фрагмент "?Gclid=Test".
Якщо після завантаження сторінки параметр "gclid" ще присутній у кінці цільової URL-адреси у веб-переглядачі, й жодне повідомлення про помилки не відображається, це означає, що все гаразд і відмінності виникають з
іншої причини. У протилежному випадку основною причиною є невірне налаштування сервера.
3) Порівнюються різні показники.
Давайте розберемося з термінологією:
Кліки (clicks)
Тут все очевидно - метрика
Кліки відображає, скільки разів користувачі клікали ваше оголошення.
Відвідування (visits)
Ця кількість унікальних
сеансів перегляду вашого сайту. Якщо період бездіяльності користувача на сайті продовжується більше 30 хвилин, то дії, виконані після закінчення цього часу, будуть віднесені до нового сеансу. Якщо користувач, який залишив сайт, повернеться до закінчення 30 хвилин, то це буде враховано як продовження початкового сеансу.
Відвідувачі (visitors)
Це унікальні користувачі, які відвідали сайт протягом дня. Всі сесії одного і того ж користувача протягом дня враховуються як один "
відвідувач", навіть якщо відбувається два або більше відвідувань.
Перегляд сторінки (pageviews)
Перегляд сторінки, який відстежується відповідним кодом Google Analytics. Якщо відвідувач, перейшовши на сторінку, перезавантажить її, то буде зарахований додатковий перегляд сторінки. Якщо користувач піде зі сторінки, а потім знову на неї повернеться, то це також буде зареєстровано, як ще один перегляд цієї сторінки.
Тепер зрозуміло, що не зовсім коректно порівнювати кліки і, наприклад, відвідування. При великій відвідуваності ці цифри швидше за все не співпадуть, і це нормально.
Причин для неспівпадання метрик може бути декілька:
- Користувач може натиснути на ваше оголошення кілька разів. Якщо протягом одного сеансу людина кілька разів натискає на одне оголошення, програма Google AdWords реєструє кілька кліків, а Google Analytics враховує окремі перегляди сторінки як одне відвідування. Так часто трапляється, коли користувач порівнює конкуруючі продукти.
- Користувач може натиснути на оголошення, а пізніше, під час іншого сеансу, повернутися на сайт за закладкою або набравши адресу сайту. В даному випадку інформацію про перехід з початкового відвідування буде збережено. Таким чином, один клік призведе до декількох відвідувань.
- Користувач може натиснути на оголошення, а потім, не чекаючи повного завантаження сторінки, перейти на іншу сторінку або натиснути в браузері кнопку "Стоп". В цьому випадку код відстеження Google Analytics не може отримати дані і відправити їх на сервери Google. Тим не менш, в Google AdWords буде зареєстрований клік.
Щоб забезпечити більш точний підрахунок, Google AdWords автоматично відфільтровує із звітів дані про недійсні кліки. Однак, у звітах Google Analytics ці кліки враховуються як відвідування сайту, щоб відобразити повні дані про трафік.
Якщо користувач, що натиснув на ваше оголошення, відключив у своєму браузері JavaScript або файли cookie, цей відвідувач не буде зареєстрований в Google Analytics, але в Google AdWords буде зараховано клік.
Більш детальну інформацію ви завжди можете знайти в
довідковому центрі Google Analytics.
Євген Галкін, спеціаліст з комерційних продуктів Google
Немає коментарів :
Дописати коментар