Сьогодні ми раді оголосити, що зібрання
сувоїв Мертвого моря стало доступним онлайн. Пройшло 24 століття, була задіяна робота археологів, вчених та істориків, і, звичайно, був використаний Інтернет - все для того, щоб
сувої Мертвого моря змогли побачити люди в усьому світі. Це стало можливо завдяки проекту
музею Ізраїлю в Єрусалимі, в якому застосовувалися технології Google.
Сувої були створені між третім і першим століттями до нашої ери. У них містяться найстаріші в історії біблійні рукописи. У 68 р. до н.е. вони були заховані в 11 печерах Іудейської пустелі на березі Мертвого моря, щоб захистити реліквію від римських військ. Сувої знайшли тільки в 1947 році, коли пастух-бедуїн випадково кинув камінь до однієї з печер і зрозумів, що всередині щось є. З 1965 року вони виставляються в Храмі Книги музею Ізраїлю в Єрусалимі. Сувої розповідають про життя і релігійні звичаї стародавнього Єрусалиму, в тому числі і про зародження християнства.
Тепер всі користувачі Інтернету в світі можуть побачити
5 сувоїв Мертвого моря. А завдяки майстерній роботі фотографа
Ардон Бар-Хами, на них видно навіть найдрібніші деталі. Роздільна здатність фотографій - 1200 пікселів, що в 200 разів перевищує якість звичайного знімка. Хочете переконатися? Збільшіть «
Храмовий сувій». При такому наближенні ви побачите, наскільки тонка шкура тварини, на якій він написаний - всього одна десята міліметра.
Для того щоб побачити англійський переклад книг і віршів, написаних на сувоях, потрібно просто клікнути на давньоєврейський текст. Спробуйте прочитати «
Великий сувій пророка Ісаї», який є практично в кожній домашній Біблії. Ви також можете залишити коментарі до окремих рядків.
Тексти сувоїв можна знайти за допомогою веб-пошуку. Якщо ви шукаєте популярні фрази, серед результатів швидше за все, будуть прямі посилання на сайт «
Зібрання сувоїв Мертвого моря». Наприклад, якщо ввести [
dead sea scrolls "In the day of thy planting thou didst make it to grow"], в пошуковій видачі з'явиться посилання на
Главу 17: Вірш 11 «
Великого сувою пророка Ісаї».
Співпраця з музеєм Ізраїлю в Єрусалимі - ще один важливий крок у нашому прагненні зробити культурні та історичні цінності доступними в Інтернеті. Ми дуже раді, що у нас з'явилася можливість взяти участь в цьому проекті. Хостинг підтримує Google Storage і Google App Engine. Наші фахівці розробили дизайн сайту, а також зробили його доступним для пошукових роботів. Це не перший для нас проект подібного роду: ми вже відтворили
карту Стародавнього Риму в 3D, а також оцифрували і розмістили в Інтернеті
шедеври мадридського музею Прадо. Ми завжди готові до співпраці з організаціями для реалізації подібних ініціатив. Щоб подати заявку, потрібно просто заповнити
форму на сайті.
Ми сподіваємось, що ви отримаєте задоволення, вивчаючи зібрання сувоїв Мертвого моря, і вирішите познайомитися з іншими нашими проектами. Завдяки технологіям сьогодні можна фактично доторкнутися до історії!
Ейал Міллер, менеджер з розвитку бізнесу та Ейал Фінк, інженер ізраїльського центру розробок.
Немає коментарів :
Дописати коментар